Енергозбереження

Якість і вартість житла, вирішення проблем енергозбереження та екологічної чистоти безпосередньо пов’язані з використовуваними в будівництві ізоляційними матеріалами. При спорудженні нових і реконструкції старих житлових, громадських та промислових будівель теплозбереження є одним з найбільш актуальних завдань. Збільшення вартості теплової енергії та комунальних послуг також викликає необхідність ефективного теплозахисту будівель для зниження витрат на опалення в процесі експлуатації.

Фахівці стверджують, що найбільше тепла йде з будівлі через дах. Тим часом традиційні будівельні матеріали (залізобетон, цегла, дерево, мінвата) не здатні в повній мірі затримати тепло всередині будівлі. Ефективну теплоізоляію може забезпечити тільки багатошарова система, де як утеплювач застосовують надійний, екологічно чистий теплоізоляційний матеріали, яким є ековата. Унікальні властивості ековати як тепло- і звукоізолюючого матеріалу, визначаються її тонковолокнистою структурою, низькою повітропроникністю і хорошою ізолюючої здатністю. Теплопровідність целюлозного волокна становить лише 0,037-0.04 Вт/(м*С), в залежності від щільності шару утеплювача.

Дослідження показують, що правильно встановлене утеплення з будь-якого матеріалу утворює шовні порожнечі в 4%, що призводить до 50% втрат тепла і до наступних додаткових витрат енергії. На відміну від цього, покриття з ековати для стін, підлог і стель цілком заповнює всі порожнечі, утворюючи при цьому цілісну безшовну поверхню, усуваючи втрати тепла.

Теплопровідність ековати  в порівнянні з теплопровідністю інших утеплювачів (Вт/м°С):

Ековата 0.032…0.041
Пінопласт 0,0345
Пінополістирол 0,038-0,041
Rockwool, Paroc 0,045
Мінвата (URSA, ISOVER) 0,048
Пінобетон 0,189
Брус дерев’яний 0,205
Цегляна кладка 0,700

Документація:
– Целюлозний утеплювач – нові технології в будівництві (відкрити pdf-файл)
– Протокол випробувань теплофізичних характеристик целюлозного утeплювача Юнізол (відкрити pdf-файл)

Дивитись відео:  збереження тепла ековатою