Утеплення дахів

Утеплювач Юнізол можна застосовувати практично при всіх варіантах утеплення:

  • утеплення даху мансардного поверху;
  • утеплення даху дерев’яної мансарди;
  • при утепленні скатного даху.

Застосування ековати для утеплення даху (покрівлі)

Як захисна конструкція, дах функціонує в досить жорсткому температурному режимі, відчуваючи на собі вплив температурних коливань . Як правило, нижня поверхня (стеля) має температуру, близьку до температури в приміщенні. Водночас , температура зовнішньої поверхні покрівлі змінюється в досить широкому діапазоні (від -50 ° С зимою до +100 ° С у сонячний літній день). При цьому, дах повинен надійно захищати внутрішні приміщення будівлі від коливань температур, захищаючи взимку від холоду, а влітку від спеки. Наведені вище умови , вимагають від нас використання утеплювача в конструкції даху.

При виборі утеплювача для покрівлі слід враховувати, що на термін їх служби істотний вплив роблять: температурно- вологісний режим, експлуатації покрівельного полотна , можливість капілярного і дифузійного зволоження, а також вплив механічних навантажень. Утеплювач для покрівлі повинен зберігати теплоізоляційні властивості протягом усього терміну експлуатації, мати належну біостійкість, вологостійкість, не виділяти в процесі експлуатації токсичних чи шкідливих речовин, відповідати вимогам пожежної безпеки.

утеплення даху

У більшості випадків горищні дахи влаштовують холодними , без тепловоізоляції, а безгорищні, в яких покрівля одночасно виконує функцію горищного перекриття – теплими. Це означає, якщо у вашому будинку є горищне приміщення, яке не є житловим, то скати зміцнювати не потрібно. Утеплюється тільки підлоги горища. Якщо ж горище або мансарда використовуються як житло , тоді по схилах даху прокладається теплоізоляційний матеріал. Плоскі дахи, тобто без горища або скатні дахи будинку, в якому головне приміщення знаходиться безпосередньо під дахом і загальна площа не передбачає окремого горищного простору, – такі дахи потрібно обов’язково утеплити, щоб не допустити надмірного витоку тепла. Горищні підлоги утеплюються зсередини горища. Складніша справа із скатами . Якщо ви знаходитесь в процесі будівництва будинку, то утеплювач можна видути між кроквами з боку горищного приміщення даху. В такому випадку Ваш будинок буде швидше нагріватися і довше зберігати тепло. З експлуатованими будинками можливий лише один варіант – утeплeння даху зсередини.

Мінімальна товщина утеплювача складає 150 мм. Для надійного утeплeння покрівлі краще використовувати матеріал товщиною 200 мм. При застосуванні ековати немає необхідності в застосуванні паробар’єра, утeплювач укладається між кроквами даху, конструктивом при цьому служить гідробар’єр прокладений під дах, з внутрішньої ж сторони конструктив можна організувати за допомогою плівки або внутрішнього огороджуючого матеріалу ( OSB , гіпсокартон , ЦСП , і т.д.)


Дивіться також: