Сучасне місто, будучи постійним джерелом найрізноманітніших звуків і шумів, створює в приміщенні для людини істотний акустичний дискомфорт. Рішення даної проблеми полягає в ефективній звукоізоляції стін приміщення від шуму. Велика кількість звукової енергії в приміщенні передається через зазори і порожнечі в стінах, стиках підлог і примиканнях стель. Розпилений в приміщенні за місцем покриття целюлозний звукоізоляційний матеріал ЕКОВАТА (Юнізол) створює безшовний звуковбираючий шар. При цьому волокна тонкої структури проникаючи в найдрібніші заглиблення повністю запобігають виникненню «акустичних» містків. Завдяки технології напилення, ЕКОВАТА, має ряд переваг перед звичайними звукопоглинаючими плитами:
- дозволяє отримати безшовний звукоізолюющий шар на будь-якій поверхні довільної форми, як стіни, підлоги або стелі;
- завдяки природньому клею, є можливість наносити матеріал на будь-які поверхні: дерево, бетон, цегла, метал, скло, гіпсокартон та ін.;
- велика продуктивність, дозволяє виконати роботи в максимально короткі терміни.
Звукоізоляційні характеристики ЕКОВАТИ вражають. Ілюстрацією може служити наступний приклад: – перегородка , яка представляє з себе дерев’яний каркас товщиною 75мм, Обшитий з двох сторін гіпсовими панелями завтовшки 13мм, володіє звукоізолюючі здатністю 37дБ. Після нанесення на внутрішню поверхню панелі з одного боку шару ековати товщиною 25мм, звукоїзолірующая здатність перегородки збільшується до 65дБ. Індекс звукопоглинання у гіпсокартонної перегородки з товщиною листа гіпсокартону 12,5 мм і нанесеного на нього шару ековати 50мм, становить 63дБ. Для порівняння, у сендвіча з 2х шарів гіпсокартону тієї ж товщини і прошарком з Rocwool ( Лайт Батс ) товщиною 100мм індекс звукопоглинання майже вдвічі менше. Відомий факт , що зниження шуму тільки на 10дБ, вже сприймається людським слухом як зменшення гучності в два рази! Таким чином вищеописана конструкція з гіпсокартону і ековати скоротить рівень шуму майже в 6 разів, у той час як така ж конструкція з маніпулюють замість ековати, лише в 3,7 рази. Звукопоглинальна здатність , як відомо, залежить від характеристики частоти звуку. Рівень звукопоглинання в 63дБ є середнім по всіх частотах. Частотний діапазон людської мови знаходиться в інтервалі 0,12 – 9кГц . Слух людини найбільш чутливий до звуків з частотою 1,5 – 3кГц .
Як приклад можна навести той факт, що в аеропорту ім. Шарля де Голля у Франції в якості звукоізоляції був застосований саме целюлозний звукоізоляційний матеріал.
Аналізуючи вище перераховане , можна зробити висновок про те, що тепло-звукоізлдююче покриття з целюлозного матеріалу є найбільш технологічно простим, економічним і ефективним рішенням для створення акустичного комфорту в приміщенні, ідеально підходить для звукоізоляції житлових будинків, офісів, магазинів, гаражів, ангарів, складських приміщень та ін..
Документація:
– Звукоізоляція cтінової панелі товщиною 150 мм, зібраної на основі кapкaсного з профілю, обшитого з двох сторін магнезитовими плитами товщиною 10 мм. Внутрішнє заповнення – матеріал «Юнізол» (відкрити pdf-файл).
– Звукоізоляція фрагмента внутрішньої cтінової перегородки товщиною 148 мм, зібраного на основі кapкacа з профілю, обшитого гіпсокартоном товщиною 12 мм з обох сторін по дві шт. Внутрішнє заповнення – матеріал «Юнізол» (відкрити pdf-файл).
– Звукоізоляція целюлозного утeплювача “Юнізол” товщиною 100 мм і щільністю 65 кг/м³ (відкрити pdf-файл).
– Звукоізоляція фрагмента cтінової панелі товщиною 115, зібраної на основі дерев’яного кapкacа, обшитого з одного боку гіпсокартоном. Внутрішнє заповнення – матеріал “Юнізол” (відкрити pdf-файл).
Дивитись відео – звукоізоляція ековатою